01.12.2019         1 dzień

Godz.: 1100 zbiórka na lotnisku w Warszawie. O godz.: 1300 wylot do Dubaju. Przylot do Dubaju o godz.: 2140.

02.12.2019         2 dzień

O godz.: 420 wylot do stolicy Indii - New Delhi. Przylot do New Delhi o godz.: 855; odprawa paszportowa; przejazd do AGRY zwiedzanie Taj Mahal - uznane za jeden z cudów świata mauzoleum wzniesione dla żony przez Szach Dżachanana - symbol Indii i wielkiej miłości; Red Fort (Czerwony Fort - XVII wieczna siedziba władców Indii z dynastii Wielkich Mogołów) - obiadokolacja; powrót autobusem do Delhi; zakwaterowanie
i nocleg.

03.12.2019         3 dzień

Uwaga – bagaż zasadniczy zostawiamy w hotelu w Delhi w przechowalni a ze sobą zabieramy bagaż podręczny na jeden dzień. Z bagażem zasadniczym spotkamy się wieczorem następnego dnia tj. 04.12.

O godz. 7.00 śniadanie. Przejazd na lotnisko. O godz.:1015 przelot do Varanasi (dawniej Benares) - położonego nad brzegami Gangesu centrum nauki i cywilizacji od ponad 2000 lat pełniącego do dziś szczególną rolę w religii Hindi jako miejsce, w którym śmierć zapewnia prostą drogę do nieba; przylot
o godz.: 1135; przejazd do SARNATH - miejscowości położonej 10 km na północny wschód od Varanasi, w pobliżu ujścia rzeki Varuna do Gangesu. Park jeleni w Sarnath jest miejscem, w którym Gautama Buddha po raz pierwszy nauczał buddyzmu i gdzie powstała pierwsza buddyjska wspólnota mnichów; przejazd do VARANASI przez mosty Dufferin Bridge i Samne Ghat Bridge, zwiedzenie świątyni Shri Kashi Vishwanath Temple; wieczorna wizyta nad brzegiem Gangesu, rejs łodzią po Gangesie wzdłuż nabrzeża świętej rzeki Ganges, gdzie tysiące pielgrzymów dokonują rytualnej kąpieli obok płonących stosów pogrzebowych; uczestnictwo w ceremonii światła; transfer do hotelu w VARANASI; zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

04.12.2019         4 dzień

O godz. 7.00 śniadanie; transfer na lotnisko; o godz.: 1050 wylot z Varanasi i przylot o godz.: 1225 do Delhi. przejazd na most Signature; zwiedzanie DELHI - Red Fort (Czerwony Fort - XVII wieczna siedziba władców Indii z dynastii Wielkich Mogołów), przejazd rikszami rowerowymi do Jama Masjid (Meczet Piątkowy - największy meczet w Indiach wzniesiony przez Szach Dżachana w poł. XVII w.), przejazd „tuk tukami” na Main Bazar (główna ulica handlowa Starego Delhi, posiadająca trudny do opisania koloryt typowy dla Indii; spotkamy tam uliczny handel, święte krowy spacerujące pomiędzy straganami, riksze, nieopisany hałas i zapach Indii); przejazd do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

05.12.2019         5 dzień

O godz. 7.30 śniadanie; przejazd na zwiedzanie NEW DELHI - założonej przez Anglików stolicy Indii do dziś będącej siedzibą instytucji rządowych i ambasad – przejazd koło ambasady Rzeczpospolitej Polskiej; Muzeum Pamięci Indiry Ghandi (miejsce jej pracy i tragicznej śmierci); India Gate (Brama Indii - łuk tryumfalny pełniący rolę Grobu Nieznanego Żołnierza), przejazd do Kutab Minar (pochodzący z czasów panowania islamu wspaniały przykład architektury wczesno muzułmańskiej z XII w. z najwyższą, wolnostojącą kamienną wieżą na świecie), jeżeli starczy czasu zwiedzenie dwóch mostów na Jamunie: Geeta Colony i Yamuna; obiadokolacja; o godz.: 1805 wylot z Delhi i o godz.: 2055 przylot do Chennai (dawniej Madras); zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

06.12.2019         6 dzień

O godz. 7.00 śniadanie. Zwiedzanie CHENNAI: świątynia Kapaliszwara, katedry św. Tomasza, gdzie przechowane są relikwie Apostoła; przejazd przez most Anna Salai Koovam River, stary kolonialny port wraz z Fortem Św. Jerzego i muzeum z unikalnymi pamiątkami po Kompanii Wschodnio - Indyjskiej i epoce brytyjskiego radżu; przejazd mostami: Napier i Thiru vi ka w Chennai do MAHABALIPURAM (dawniej Mallapuram) - VII-wieczne miasto uważane jest za pioniera architektury drawidyjskiej, było znanym portem handlowym w królestwie Pallawów - zwiedzenie: Arjuna's Penance - duma nie tylko Mahabalipuram i Tamilnadu, ale także Indii - największa na świecie płaskorzeźba, w kształcie wieloryba, mierząca odpowiednio 27 metrów i 9 metrów wzdłuż jej długości i szerokości zawiera postacie bogów, półbogów, ludzi, zwierząt i ptaków i przedstawia medytację Ardżuny, księcia Pandawy i jednego z bohaterów indyjskiego etosu Mahabharaty; przejście do Shore Temple - VIII wieczna świątynia to jedna z najstarszych świątyń w południowych Indiach i najstarsza w stylu architektury drawidyjskiej; następnie przejazd do Pięciu Świątyń - monolityczne świątynie na plażach Mahabalipuram, każda stworzona w innym stylu; przejazd do KANCHIPURAM - miasto tysiąca świątyń i jedno z siedmiu najświętszych centrów pielgrzymkowych dla Hindusów w północnej części Tamil Nadu: zwiedzenie świątyń: Sri Kanchi Kamakshi Ambal, Ekambaranathar, Kailasanathar około godz.: 21.30 przyjazd do Pondicherry; zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

07.12.2019         7 dzień

5.30 – dla chętnych Msza Święta w Bazylice Świętego Serca (dojazd taksówkami na odległość 2,5km na koszt chętnych); powrót do hotelu.

O godz. 7.00 śniadanie. Przejazd do CZIDAMBARAM –prywatna świątynia braminów poświęcona Śiwie Nataradży - bogu kosmicznego tańca; przejazd do GANGAIKONDACHOLAPURAM – „Miasto Ćolów, którzy zdobyli Ganges” - zwiedzenie świątyni Gangaikondacholapuram poświęconej Śiwie; przejazd przez zaporę i most Anikari; przejazd do KUMBAKONAM - miasta i gmina o specjalnym statusie w powiecie Thanjavur jest znane jako "miasto świątynne" z powodu występowania wielu świątyń i jest znane z festiwalu Mahamaham, który przyciąga ludzi z całego kraju; most Cauvery; zbiornik Mahamaham – ogromny zbiornik wodny do którego wg wyznawców hinduizmu co 12 lat wpływają wody głównych świętych rzek Indii; świątynia Nageśwary najstarsza świątynia w mieście poświęcona Śiwie; świątynia Sarangapani - największa świątynia poświęcona kultowi Wisznu; przejazd do DARAŚURAM - zwiedzenie świątyni Airawateśwary dedykowana Śiwie; Tanjore zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

08.12.2019         8 dzień

O godz. 7.30 śniadanie. Następnie przejazd na zwiedzanie świątyni Brihadiśwary z 1010 roku (na liście UNESCO), której szczyt wieńczyła niegdyś granitowa kopuła ze złotą iglicą; zwiedzanie Galerii Sztuki w pałacu władców dynastii Nayak z XVI wieku gdzie znajduje się niezwykła kolekcja brązów z czasów Ćolów - dynastii panującej nad całym południem Indii między 907 a 1310 rokiem; MADURAJ – zwiedzenie głównej atrakcji miasta - świątyni wojowniczej bogini Meenakshi – jednego z największych osiągnięć hinduskiej architektury sakralnej - świątynia ta ma prawie 2000 lat i znajduje się w sercu starego miasta stanowiąc wspaniały przykład architektury drawidyjskiej; przejazd do hotelu; zakwaterowanie, obiadokolacja.

O godz.: 21.00 udział w wieczornej pudży w świątyni - na noc bramini przenoszą posąg Śiwy do świątyni jego małżonki, bogini Parwati; powrót do hotelu i nocleg.

09.12.2019         9 dzień

Śniadanie w formie lunch pakietu. Wyjazd o godz.: 6.00 i przejazd przez Wzgórza Kardamonowe do KUMARAKOM. Po drodze widok na plantacje herbaty z drzewkami eukaliptusowymi i krzakami pieprzu, plantacje kawy i muszkatołowca. Zaokrętowanie na łódkę i około 2 godzinny rejs po back waters - największa atrakcja Kerali. Przejazd do KOCHIN - jednej z najstarszych osad europejskich w Indiach; tu w 1524 roku zmarł Vasco da Gama. 18.00 – 19.30 pokazy tańca kathakali w teatrze - wizyta w Kochi byłaby niepełna bez bycia świadkiem hipnotyzującej formy sztuki regionu - tańca kathakali. Kathakali to klasyczna forma tańca, która jest głęboko zanurzona w kulturze Kerali. Przejazd do hotelu - zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

10.12.2019         10 dzień

O godz. 6.30 śniadanie. Wyjazd do Ooty (Udhagamandalam); ostatni odcinek drogi z Coonoor do Udagamandalam - przejazd kolejką wąskotorową, czyli ciuchcią (16.00 - 17.17). Przejazd na nocleg w Ooty - dawniej uroczym, poangielskim kurorcie w górach Nilgiri, w samym sercu plantacji herbaty i w cieniu potężnych eukaliptusów, należącym niegdyś do maharadży Dżajpuru – zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

11.12.2019         11 dzień

O godz. 7.00 śniadanie. Przejazd przez BANDIPUR NATIONAL PARK utworzony w 1931 roku; MAJSURU - zwiedzanie Chamundi Hill ze słynnym bykiem Nandi, wierzchowcem Śiwy; zwiedzanie najbogatszego pałacu wśród władców indyjskich - Amber Vilas z początku XX wieku; przejazd do SRAVANABELAGOLA – zwiedzanie ośrodka dżinizmu z niezwykłą rzeźbą Gomateśwary wykonaną w monolitycznej granitowej skale, na którą trzeba się wspiąć (po 650 schodach wykutych w skale); przejazd do Hassan: zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

12.12.2019         12 dzień

O godz. 7.00 śniadanie. Przejazd do świątyni Ćannakeśawy w BELUR i świątyni Hojśaleśwary w HALEBID; świątyń nazywanych Khadżuraho południa, gdzie wyjątkowo pięknie rzeźbione świątynie z czasów dynastii Hojsalów (XII wiek) przyprawiają o zawrót głowy, bo każdy centymetr kwadratowy kamienia pokryty jest płaskorzeźbą przedstawiającą boga lub mędrca, heraldycznego ptaka lub bajecznego zwierzęcia, a tancerze zginają zmysłowo twoje kamienne ciała jak żywe; przejazd do Hospet: zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

13.12.2019         13 dzień

O godz.  8.00 śniadanie. Wchłanianie magicznej aury HAMPI - jednej z największych, choć mało znanych atrakcji Indii wpisanych na listę UNESCO; miejsca, które dla wielu stanowi esencję Indii - księżycowy krajobraz granitowych skał, ruiny świątyń wrośnięte w dżungle, wszędobylskie małpy stanowią raj dla fotografów; zwiedzenie Świątyni Vitala - wizytówki Hampi; spacer brzegiem rzeki, gdzie napotykać się będziemy na wykute w skale lingi, płaskorzeźby, wpadać na miniaturowe kapliczki i mandapy; Hampi Bazar, świątynia Virupakasha, gdzie można otrzymać błogosławieństwo od słonia; powrót do Hospet, obiadokolacja i nocleg.

14.12.2019         14 dzień

O godz. 6.00 śniadanie. Przejazd do STAREGO GOA - zwiedzanie katedry Dobrego Jezusa w której jest cudownie zachowane ciało św. Franciszka Ksawerego i katedry pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej i kościoła św. Franciszka; przejazd przez mosty Count of Linhares i Atal Setu do Candolim; zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

15.12.2019         15 dzień

O godz. 8.00 śniadanie. Wypoczynek (uwaga pokoje oddajemy o 11.00); obiad; wyjazd z Goa i przejazd do mostu Atal Setu - fotografowanie mostu; transfer na lotnisko i o godz.: 1830 wylot do Bombaju; o godz.: 2010 przylot do stolicy stanu Maharasztra; transfer do hotelu; zakwaterowanie i nocleg.

16.12.2019         16 dzień

O godz. 8.00 śniadanie. Zwiedzanie MUMBAJU (BOMBAJU) – zabytkowy dworzec kolejowy Chatrapati Shivaji Terminus, Gateway of India (Brama Indii), spacer po eleganckim, nadmorskim deptaku, dzielnica Malabar Hill (Wzgórza Milczenia) z „Wiszącymi Ogrodami”, Dhobi Ghats - olbrzymie pralnie Bombaju znane z filmu “Slamdog milioner z ulicy”, mosty Bandra-Worli Sea Link i Vasdhi; obiadokolacja; powrót do hotelu (1 pokój na 4 osoby) w celu skorzystania z łazienki i zmiany odzieży, krótki odpoczynek.

17.12.2019         17 dzień

O godz.: 100 wyjazd z hotelu

1.00 - 1.30 transfer na lotnisko międzynarodowe.

O godz.: 415 wylot do Dubaju. Przylot do Dubaju o godz.: 605. O godz.: 805 wylot do Warszawy. Przylot na lotnisko im. F. Chopina w Warszawie o godz.: 1120.