03.07.23    1 dzień        poniedziałek     

Wyjazd z Krakowa o godz.: 700. Przejazd trasą: Katowice, Wrocław, Jędrzychowice, KROMLAU - postój przy  „Diabelskim Moście”; DREZNO – zwiedzenie stolicy Saksonii z polskojęzycznym przewodnikiem: objazd miasta autokarem, spacer po starówce: Opera Sempera, Hofkirche, Rezidenzschloss, zwiedzanie „Grünes Gewölbe” – jednego z najwspanialszych skarbców świata; zwiedzenie wybudowanego w 1891 roku Mostu Loschwitzkiego – zwanego „Niebieskim cudem”. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

04.07.23    2 dzień        wtorek 

Śniadanie. Przejazd trasą: STOLPEN – zwiedzenie zamku w którym przez 49 lat była więziona hrabina von Cosel; SZWAJCARIA SAKSOŃSKA - kraina skał i zamków – godzinny spacer przez grupę skalną BASTEI, będącą największą atrakcją regionu, przez Most Baszty aż nad brzeg Łaby do Kurortu RATHEN; pół godzinny rejs Łabą; przejazd do KÖNIGSTEIN – zwiedzanie największej górskiej twierdzy w Europie, która nigdy nie została zdobyta; powrót do DREZNA – czas wolny w stolicy Saksonii; przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

05.07.23    3 dzień         środa 

Śniadanie. Przejazd trasą: MIŚNIA - prześliczne miasto, słynące z „białego złota” jak nazywano porcelanę – zwiedzanie manufaktury porcelany, spacer na Stare Miasto z gotycką katedrą;  GÖLTZSCHTALBRÜCKE – most kolejowy - największy ceglany most na świecie, o długości 574 m zbudowany w latach 1846–1851 przy użyciu ponad 26 milionów cegieł; WEIMAR - miasto Goethego i Schillera najsłynniejszych poetów niemieckich - wspaniały zespół klasycznych budynków na starym mieście jest częścią światowego dziedzictwa UNESCO. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

06.07.23    4 dzień        czwartek 

Śniadanie. Przejazd trasą: WURZBURG – zwiedzenie Rezydencji, katedry św. Kiliana, most na Menie z XV wieku; ROTHENBURG OB DER TAUBER - zwiedzanie pięknie odbudowanego średniowiecznego miasteczka; NORYMBERGA – m.in.: Rynek Główny, kościół NMP, ratusz, kościół św. Sebalda, zamek cesarski, dom Albrechta Durera, pierwszy w Niemczech most łańcuchowy.  Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

07.07.23    5 dzień        piątek 

Śniadanie. Przejazd trasą: REGENSBURG - stare miasto z mostem kamiennym;  ESSING – zwiedzenie 2 mostów  drewnianych: starego mostu z bramą i nowoczesnego mostu łączącego dwie strony doliny Essing, o długości 193m czyli jednego z najdłuższych drewnianych mostów w Europie o charakterystycznej, lekkiej i pofalowanej konstrukcji; MONACHIUM – zwiedzanie kochającej zabawę stolicy Bawarii, która słynie z festiwalu piwa (Oktoberfest) obchodzonego pod koniec września. Zwiedzanie, m.in.: Plac Mariacki, Nowy Ratusz, Stary Ratusz, ulice Kaufingerstraße i Neuhauserstraße, Hofbräuhaus, Katedra Najświętszej Marii Panny, Odeonsplatz, Kościół Teatynów, Park Olimpijski; zakwaterowanie w  hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 
08.07.23    6 dzień         sobota

Śniadanie. Przejazd trasą: EIBSEE – wyjazd kolejką zębatą i kolejką linową na najwyższy szczyt Niemiec - ZUGSPITZE 2962 m n.p.m.; powrót do Eibsee kolejką gondolową; przejazd pod skocznię narciarską GROSSE OLIMPIASCHANZE, której rekordzistą jest Dawid Kubacki, a na której 1 stycznia odbywa się jeden z konkursów Turnieju 4 skoczni, spacer wąwozem PARTNACH; czas wolny na deptaku w jednym z najpopularniejszych niemieckich górskich kurortów; ETTAL - zwiedzanie barokowego klasztoru benedyktynów; przejazd do Biberwier  w Austrii, zakwaterowanie w  hotelu, obiadokolacja, nocleg.

09.07.23    7 dzień        niedziela 

Śniadanie. Przejazd trasą: FUSSEN - ścieżka w koronach drzew znajdująca się na terenie leśnego kompleksu; NEUSCHWANSTEIN – zwiedzenie zamku zbudowanego przez Bawarskiego króla Ludwika II w stylu neoromantycznym w fascynującej scenerii krajobrazowej; WIESE - zwiedzenie kościoła pielgrzymkowego, jednego z najsłynniejszych kościołów rokokowych na świecie; MOST ECHELSBACHER - postój przy 130-metrowej konstrukcji zawieszonej 76m nad dnem doliny, która w chwili otwarcia w 1929r. była najdłuższym mostem łukowym na świecie; powrót do hotelu w Austrii, obiadokolacja, nocleg.

10.07.23    8 dzień        poniedziałek 

Śniadanie. Przejazd trasą: MEERSBURG – krótki postój w pięknym mieście nad Jeziorem Bodeńskim ze średniowieczną atmosferą i imponującym zamkiem; JEZIORO TITI - największe w Schwarzwaldzie, położone wzdłuż Szlaku Zegarów z Kukułką – krótki postój; FRYBURG - zwiedzimy atrakcyjną starą dzielnicę „stolicy Schwarzwaldu” i słynną katedrę z unikalną iglicą; Offenburg, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

11.07.23    9 dzień        wtorek 

Śniadanie. Przejazd trasą: KEHL - zwiedzenie kładki pieszej i rowerowej łączącej niemiecki i francuski brzeg Renu. Kładka wygląda jak dwa połączone ze sobą mosty, które spotykają się na środku rzeki tworząc symbol pokoju i współpracy w Europie; HEIDELBERG - spacer po mieście, w trakcie którego zwiedzimy ruiny zespołu zamkowego z XIV-XVI wieku (fortyfikacje, dziedziniec zamkowy z pozostałościami najpiękniejszych budynków renesansowych Niemiec), Stare Miasto z Rynkiem, Dzielnicę Uniwersytecką z najstarszym niemieckim uniwersytetem z 1386 roku, zbudowany pod koniec XVIII w. kamienny most łukowy; FRANKFURT - niemieckie „miasto kontrastów” łączące tradycję i nowoczesność, kulturę i biznes - zwiedzanie tego kosmopolitycznego miasta obejmuje wszystkie ważne historyczne i nowoczesne zabytki finansowej metropolii – kościół Św. Pawła, Romerberg, stary ratusz Romer, katedra Św. Bartłomieja, Żelazny Most nad Menem przeznaczony do ruchu pieszego i łączący centrum miasta z dzielnicą Sachsenhausen, Nabrzeże Muzeów; Kassel, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

12.07.23    10 dzień    środa 

Śniadanie. Przejazd trasą: GETYNGA - spacer po jednym z najstarszych miast uniwersyteckich; przejazd przez GÓRY HARZU do QEDLINBURGA – zwiedzanie romańskiej kolegiaty z XII w. i wspaniałej zabudowy szachulcowej na starym mieście; LIPSK – zobaczymy, m.in.: słynną operę, salę koncertową Gewandhaus, kościół św. Mikołaja, Stary Ratusz, kościół św. Tomasza, stadion i słynny Pomnik Bitwy Narodów „Völkerschlacht-denkmal”;  zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.  

13.07.23    11 dzień    czwartek        

Śniadanie. Przejazd trasą: Lipsk, Drezno, Zgorzelec, Wrocław, Kraków.

UWAGA : kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena: 8.500 PLN przy 21 uczestnikach
 
W cenie:

 • przejazd autobusem turystycznym, uchylne siedzenia, klimatyzacja, WC;
 • 10 noclegów w hotelach  (pokoje 2  osobowe z WC i prysznicem);
 • wyżywienie wg programu: 10 śniadań i 10 obiadokolacji (pierwszy posiłek: obiadokolacja w dniu 03.07., ostatni: śniadanie w dniu 13.07.);
 • opieka pilota na całej trasie; 
 • system Tour – Guide;
 • ubezpieczenie w Signal Iduna Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń SA; 01-208 Warszawa, Przyokopowa 31: koszty leczenia (50.000 Euro), koszty ratownictwa (6.000 Euro), następstwa nieszczęśliwych wypadków (15.000 PLN i 15.000 PLN na wypadek śmierci), bagaż podróżny (1.000 PLN);
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych;
 • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN i Fundusz Pomocowy - 10 PLN; 
 • podatek VAT-marża procedura marży dla biur podróży.

Cena nie obejmuje:

 • opłat za usługi i towary indywidualnie zamawiane przez podróżnego, opłat za mini bar, rozmowy telefoniczne, internet, opłaty za zezwolenie na robienie zdjęć lub kręcenie wideo (jeżeli są wymagane) itp.;
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i usług miejscowych przewodników;
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (uwaga: można wykupić do 5 dni od daty zgłoszenia na imprezę).

.