1 Dzień 05.07.2021 poniedziałek                 KRAKÓW - MALTA

Godz.: 330 zbiórka na lotnisku w Krakowie Balicach. O godz.: 540 wylot do Warszawy. Przylot o 640 i o godz.: 720 wylot na Maltę. Przylot o godz.: 1020. Powitanie Malty w czasie 1,5 godzinnego rejsu wokół stolicy, co pozwoli nam podziwiać panoramę Malty od strony morza. W czasie transferu z lotniska zaczniemy mostową część wyprawy od zobaczenia mostu drogowego Manwel Dimech, mostu na wyspę Manoel (maleńki ci on ale na Malcie rzek nie ma) i kładki widokowej Tigne Point Bridge. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 Dzień 06.07.2021 wtorek                           WYSPA COMINO

Śniadanie. Całodniowy rejs na wyspę COMINO. Rejs na wyspę Comino będzie trwał około 1 godz. na pokładzie nowoczesnego i stabilnego katamaranu. W czasie rejsu możemy podziwiać wspaniałe, naturalnie ukształtowane wybrzeże Malty z ogromnymi klifami i skalistymi zaułkami. Zobaczymy małą wyspę św. Pawła z wznoszącym się wysoko ku niebu pomnikiem apostoła. Zwiedzimy również wspaniałe jaskinie morskie. Postój na 1 godzinę w oszałamiającej, ale mniej znanej KRYSZTAŁOWEJ LAGUNIE (wyłącznie w sprzyjających warunkach pogodowych). Laguna otoczona jest stromymi klifami i można się do niej dostać wyłącznie łodzią. Dzięki krystalicznie czystej wodzie stwarza idealne warunki do pływania, nurkowania czy nurkowania z rurką z czego każdy zainteresowany będzie mógł skorzystać. W czasie dalszego rejsu do Błękitnej Laguny będziemy mogli przez jedno z 26 podwodnych okien podziwiać niesamowite widoki wraku niemieckiego trałowca, który leży na dnie morza, na głębokości 20 m p.p.m.. Po przybyciu do BŁĘKITNEJ LAGUNY statek będzie naszą bazą. Możemy tam spędzić resztę popołudnia pływając przy łodzi lub udać się na spacer na ląd w celu zbadania maleńkiej wysepki na której można łatwo poczuć zapach dzikiego tymianku i innych ziół. W rejsie powrotnym zobaczymy jaskinie pirackie Santa Marta i formację skalną zwaną „głową słonia”. Powrót do hoteluObiadokolacja, nocleg.

3 Dzień 07.07.2021 środa                              VALLETTA i 3 MIASTA

Śniadanie. Przejazd do VALLETTY - stolicy Malty – zwiedzanie: Ogrody Barrakka, konkatedra Św. Jana, Pałac Wielkich Mistrzów, ruiny Opery Królewskiej, pomnik Jana de La Vallette założyciela Malty.  Zwiedzimy świątynie w Tarxien – ruiny maltańskich świątyni megalitycznych z okresu neolitu i epoki brązu wzniesionych z obrobionych bloków skalnych i ozdobionych rytymi i malowanymi dekoracjami oraz Hypogeum Ħal-Saflieni – podziemną budowlę z około 2500 roku p.n.e., której dokładne przeznaczenie pozostaje do dziś nieznane - początkowo prawdopodobnie pełniło funkcję sanktuarium, później zaś podziemnej nekropolii. Przejazd do VITTORIOSA (dawniej Birgu) - malowniczego miasta portowego położonego naprzeciwko Valletty (z drugiej strony Wielkiego Portu) pomiędzy zatokami Kalkara i Dockyard w bezpośrednim sąsiedztwie miast Senglea i Cospicua z którymi tworzy aglomerację (tzw. Trzy Miasta). Oprócz wysokich murów miejskich powstał wtedy także połączony z miastem mostem zwodzonym imponujący
Fort św. Anioła. Fortyfikacje te odegrały istotną rolę w trakcie Wielkiego Oblężenia Malty, które miało miejsce
w 1565 roku. Oddziały osmańskie poniosły wtedy sromotną porażkę, która zahamowała ich dalszą ekspansję i podbój kolejnych europejskich państw. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 Dzień 08.07.2021 czwartek                        WYPOCZYNEK FAKULTATYWNIE KOLACJA REGIONALNA

Śniadanie. Dzień relaksu. Obiadokolacja, nocleg.

Fakultatywnie - wieczorem wyjazd na kolację połączoną z występami regionalnymi (jeżeli pozwolą na nią obostrzenia covidowe) Cena ok.60€ (kolacja + transfer) zależnie od ilości chętnych.

5 Dzień 09.07.2021 piątek                            MAGICZNA WYSPA GOZO

Śniadanie. Transfer do przeprawy promowej, zaokrętowanie na prom i przepłynięcie na wyspę GOZO. Zwiedzanie podstawowych atrakcji Gozo – Świątynia GGantija, Zatoki Ramla, Marsalforn, Salt Pans, Dwejra i pozostałości po “Lazurowym Oknie”, Inland Sea, wizyta w winiarni Tal Massar połączona z degustacją wina. Przejazd do stolicy wyspy - VICTORII z dominującą nad miastem Cytadelą z której rozpościera się malownicza panorama na miasteczko i wyspę. Powrót łodzią lub promem na Maltę. Transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 Dzień 10.07.2021 sobota                            WYPOCZYNEK FAKULTATYWNIE „MALTA BY NIGHT”

Śniadanie. Dzień relaksu. Obiadokolacja, nocleg.

Fakultatywnie - Wieczorem pożegnanie z Maltą – szalona wyprawa „Malta by Night”. Po zachodzie słońca w Valletcie jest wiele do zobaczenia i zrobienia. Miasto nocą ma zupełnie inny charakter niż wersja dzienna. Na plan pierwszy wysuwa się architektura, a my we względnej ciszy, z dala od głównych arterii, będziemy w stanie lepiej docenić to, czym naprawdę jest Valletta dla mieszkańców. Cena ok.30 € zależnie od ilości chętnych.

7 Dzień 11.07.2021 niedziela                         MDINA, RABAT i POŁUDNIE MALTY

Śniadanie. Przejazd do MARSAXLOKK – spacer po malowniczej wiosce rybackiej, gdzie tradycyjnie w niedzielne przedpołudnia odbywa się targ rybny. Przejazd do BŁĘKITNEJ GROTY i jeśli pozwolą warunki pogodowe rejs łodziami do jej wnętrza. Przejazd do Świątyń HAGAR QIM, gdzie zobaczymy megalityczne świątynie pochodzące z III i IV w. p.n.e.. Przejazd na południowe wybrzeże Malty, aby podziwiać wysokie KLIFY DINGLI. Przejazd do RABATU – zwiedzanie: muzeum Wignecort, Groty Św. Pawła I Katakumb (w której Święty znalazł schronienie). Przejazd do MDINY, spacer po zabytkowym malowniczym starym mieście, które było pierwszą stolicą Malty. Przejazd do MOSTA – zwiedzimy rotundę, która posiada dziewiątą co do wielkości niepodpartą kopułę na świecie i trzecią co do wielkości w Europie. W dniu 9 kwietnia 1942 roku, 500 kg bomba przebiła kopułę i spadła między ok. 300-osobową grupę wiernych i na szczęście nie wybuchła. W Mosta zobaczymy też historyczny most. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 Dzień 12.07.2021 poniedziałek                  MALTA - KRAKÓW

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Godz.: 800 transfer na lotnisko, odprawa. O godz.: 1120 wylot do Warszawy. Przylot o godz.: 1415 i o godz.: 1610 wylot do Krakowa. Przylot na lotnisko w Balicach o godz.: 1705.